Kek Çokollate me Kinoa pa Miell

 

Ky kek çokollate me kinoa, pa miell, është një nga kekët më të butë që do të provuar ndonjëherë. Ka gatimin më të thjeshtë që keni parë dhe ju mbetet vetëm minutazhi i pjekjes për të shijuar një kek të tillë.

Receta si kjo, janë një shembull shumë i mirë se si mund ta përdorim dhe jemi kreativ me kinoan e gatuar. Uroj të mos jem e vetmja që sa herë vendos të gatuaj kinoa, ziej më shumë se ç’duhet dhe gjithmonë më mbetet tepër. Nëse nuk e gatuaj brenda 2 ditëve, ajo bëhet për tu hedhur dhe prandaj e sfidoj gjithmonë veten që të krijoj receta të ndryshme me atë çfarë më mbetet.

Continue reading “Kek Çokollate me Kinoa pa Miell”

Kek Çokollate Drejtkëndor – Loaf

Kjo recetë është kërkuar shumë që pas një fotoje që postova në profilin tim të Facebook. Një kek çokollate drejtkëndor/loaf, i thjeshtë për tu përgatitur dhe kaq i shijshëm. Mund ta sherbeni gjatë kohës së çajit si një kek i përditshëm ose mund ta çoni në një nivel tjetër duke i derdhur përsipër krem çokollate të zezë (klikoni KËTU për të lexuar recetën), dekorojeni me fruta pylli dhe pudroseni me sheqer pluhur në fund. Kaq fleksibël, ashtu si një palë xhinse, apo jo ?! Pjesa më e bukur është se mund ta ruani këtë kek për 4 ditë në temperaturë dhome nëse e izoloni/mbështillni të gjithën me letër celofoni. Kjo recetë nuk përmban fryrës ëmbëlsirash, prandaj mos e përdorni (ose do të keni brum në të gjithë furrën).

Continue reading “Kek Çokollate Drejtkëndor – Loaf”

Kek I Thjeshtë me Çokollatë

Secili nga ne ka nevojë për një recete keku të thjeshtë me çokollatë në menunë familjare. Për vetëm me pak përbërës bazikë ju do të keni një kek shumë të shijshëm që mund ta përdorni kurdo !

Processed with VSCOcam with se3 preset Processed with VSCOcam with se3 preset Shqip-Perberesit

Proçedura :

 

Ndizni furrën në temperaturën 150°C

Në një tas përzieni së bashku miellin, fryrësin e ëmbëlsirave dhe kakaon, lërni mënjanë

Në një tas të madh vendosni sheqerin dhe vezët

Rrihini ato së bashku derisa sheqeri të shpërbëhet dhe të përfundoni me një masë me fllucka

Shtoni miellin dhe përzieni

Shtoni gjalpin e shkrirë i cili nuk duhet të jetë i nxhetë dhe vazhdoni përzieni deri sa të keni një masë homogjene

Lyeni tepsinë me vaj misri ose spray gatimi

Piqeni kekun deri në pjekje të plotë, ose deri sa të ngulni kunjën e dhëmbëve dhe të dalë e pastër

C1 C2 C3 C4

 

Fotografitë nga Eranda Janku