Biskota Të Buta me Copëza Çokollate

Personalisht nuk jam një fanse e biskotave të buta (në formën e kekut), por më besoni që kjo recetë është shumë e shijshme. Këto biskota të buta me copëza çokollate janë lehtësisht të përgatitshme në shtëpi dhe mund ti keni kurdo në duar për mëngjes, në mes vakteve apo për të qerasur miqtë.

Kjo recetë është marrë nga M.S dhe mund të them që është e vetmja recetë që nuk e kam modifikuar, mendoj se është perfekt në këtë mënyrë.

Continue reading “Biskota Të Buta me Copëza Çokollate”

Biskota Sheqeri Për Shën Valentinin

Këto biskota të thjeshta sheqeri duhet të jenë pjesë e njohurive tuaja, sepse janë baza e biskotës dhe duke shtuar përbërës të tjerë opsional e ktheni këtë recetë nga klasike në alternative.
Duke qënë se Shën Valentini po afron menduam ti japim këtyre biskotave një formë më të veçantë, si një shprehje më e dukshme e dashurisë!

Continue reading “Biskota Sheqeri Për Shën Valentinin”

Biskota me Çokollatë dhe Melasë

Kur Dhjetori hyn mes nesh, unë gjithmonë kam shumë melasë në shtëpi. Pikë së pari sepse bëj biskotat e mia me xhinxher; kjo është dhe arsyeja kryesore pse unë e blej melasën.

Pasi poqa një numër të madh biskotash, mbeta me një kavanoz pothuaj plotë me melasë. Kjo është dhe pika ku unë u bëra kreative dhe nisa të eksperimentoja me të. Këto biskota janë të buta, elastike dhe të shijshme; një zgjedhje ideale për të bërë dhe sanduiç me akullore.

Continue reading “Biskota me Çokollatë dhe Melasë”

Biskotat Brownie

Nëse jeni adhurues i çokollatës së zezë dhe shijes së Brownie-t, atëherë këto biskota janë fiks për ju. Një shije e mrekullueshme dhe një zgjidhje shumë e mirë për mëngjes !

Processed with VSCOcam with f2 preset Processed with VSCOcam with f2 preset Processed with VSCOcam with f2 preset IMG_9996a.JPG

Proçedura :

 

Në një tas normal vendosni : sheqerin, fryrësin e ëmbëlsirave, kakaon, vezët dhe gjalpin dhe përzieni së bashku

Shtoni miellin dhe përzieni sërish së bashku

Formoni brumin në një top (ose ndajeni masën në topa më të vegjël për lehtësi)

Merrni një letër celofoni dhe mbështilleni brumin

Lëreni në frigorifer për të paktën një orë

Ndizni furrën në temperaturë 180°C dhe shtroni në 2 tepsia biskotash letra furre dhe lërini mënjanë

Lyeni tavolinën e punës me vaj misri dhe vendoseni brumin në mes

Lyeni dhe anën tjetër të brumit me vaj misri

Hapeni brumin me okllai (trashësia 1-1.5 cm)

Prijeni brumin me format e biskotave që ju dëshironi ose keni në shtëpi

Piqini biskotat për rreth 7-10 minuta, derisa cepat e biskotës të jenë pjekur dhe të ketë nisur të fryhen pak e biskota të ketë krijuar disa krisje. Mos i lini biskotat për më shumë se 10 minuta në furrë, në të kundërt nuk do të keni efektin “Brownie” tek biskotat

Processed with VSCOcam with f2 preset Processed with VSCOcam with f2 preset

 

Fotografitë nga Eranda Janku

Biskota Kallam Sheqeri

Biskotat Kallam Sheqeri janë ideale për periudhën festive që po kalojmë, Krishtlindjet dhe Vitin e Ri.
Në pamje të parë dhe të përfunduar duket si një recetë e komplikuar, por jua siguroj se këto janë biskotat më të thjeshta që mund të gatuani.

Në fakt, ky mund të jetë një rast shumë i mirë që të përfshini fëmijët tuaj, pasi duart e tyre të vogla janë të përshtatshme për të hapur topat e brumit në shirita. Për të mos përmendur se kjo është një proçedurë argetuese në të cilën nuk keni pse të shqetësoheni nëse është çdo gjë perfekte ose jo.

Continue reading “Biskota Kallam Sheqeri”

Biskota me Xhinxher

Asnjë ëmbelsirë nuk simbolizon festat ashtu si xhinxheri/”gingerbread” në format e tij të shumta, që nga shtëpitë e ngrënshme; biskotat me xhinxher në formë burri të dekoruara me karamele deri tek kekët me xhinxher në formë buke. Në Anglinë Mesjetare, termi “gingerbread” thjeshtë do të thoshte “xhinxher i ruajtur” dhe nuk ishte i njohur apo të përdorej në ëmbëlsira deri në shekullin e 15-të. Termi tani është përdorur gjerësisht për të përshkruar çdo lloj ëmbëlsire që kombinon xhinxherin me mjalt ose melasë.

Këto biskota janë ndër biskotat e mia të preferuara. Të buta në mes, kërce anash, me një kombinim ideal aromash dhe një shpërthim shijesh në gojë këto biskota do të bëhen shumë shpejt të preferuarat tuaja gjithashtu !

Continue reading “Biskota me Xhinxher”

Krem Zbukurues Për Biskotat

Shumë e thjeshtë, kërkon vetëm disa minuta dhe me të mund të dekorosh çdo lloj biskote që dëshiron !

1 Shqip

Proçedura :

 

Vendos në një tas të bardhat e vezëve dhe rrihi në shpejtësi mesatare derisa të shkumëzojnë

Ul shpejtësinë në më të ultën dhe shto sheqerin pluhur pak nga pak duke e përzier masën

Rrite shpejtësinë në atë të lartën dhe rrihe për 2 deri në 3 minuta masën ose derisa të jetë e butë, me shkëlqim dhe e trashë

Vendos kremin zbukurues në një qese pastiçerie (ose në qese plastike që ruhen frutat, ska nevojë për mjete luksoze; pri shumë pak majën e qeses pasi ta vendosësh kremin) dhe dekoro çdo lloj biskote që dëshiron

Processed with VSCOcam with se3 preset

 

Fotografitë nga Eranda Janku

Milkshake Me Biskota Me Tërshërë

Kjo është një nga recetat e mia të preferuara të milkshakes. Fillimisht këtë kombinim e provova krejt rastësisht teksa po haja disa nga biskotat e mia me tërshërë dhe motra më sjell një tas me akullore vanilje. Më pëlqeu tej mase dhe mendova që ti bashkoja. Por në vend që të përgatisja akullore me biskota, mendova për milkshake me biskota (nuk kisha aq durim sa të prisja akulloren të përfundonte së bëri, besoj më kuptoni). Dhe ja ku jam duke e ndarë këtë recetë sa të thjeshtë dhe të shijshme me ju !

Për disa, kjo recetë mund të jetë pak më e ëmbël se çduhet, por ju gjithmonë mund ta rimodeloni këtë ëmbëlsi duke i gatuar biskotat me tërshërë me më pak sheqer se normalisht.

Continue reading “Milkshake Me Biskota Me Tërshërë”