Si të reduktojmë mbetjet ushqimore

Fotot janë marrë nga Maurizio Di Lorio

 

Sot është dita botërore e ushqimit dhe promoja e këtij viti mban hashtag-un #ZeroHunger future, një e ardhme ku kemi 0 të uritur. Synimi është që deri më 2030 të sigurojmë një botë pa mbetje ushqimore dhe të rivendoset balanca mes shpërndorimit dhe urisë së tejskajme.

Çdo gjë është e mundur nëse veprojmë tani, shprehet drejt fundit të videos, e unë marrë shkas nga kjo iniciativë, dua të ndaj me ju disa keshilla se si në përditshmërinë tuaj të mundoheni të mos keni aq shumë mbetje ushqimore sa realisht keni.

Shpresoj që me këto këshilla t’ju vij në ndihmë.

 

  • Organizoni pazaret tuaja.

Shpesh ndodh që të ikim për pazare dhe të blejmë më shumë produkte sa do të konsumojmë brenda x ditëve apo javës. Më së shumti, produkte të freskëta që nuk durojnë dot. Prandaj duke bërë një plan të përgjithshëm të asaj që ju keni në plan të konsumoni, bëni dhe blerjet tuaja. Një metodë e mirë është planifikimi dhe shkrimi i vakteve në letër. Në këtë mënyrë në supermarket do të keni fokus çfarë duhet blerë, nuk do të keni fruta/perime që do t’ju vyshken dhe ndërkohë do të kurseni para (më besoni për këtë).

 

  • Vendosni një rend në frigorifer.

Pas blerjes se çfarë na nevojitet, na ndodh rëndom që thjesht produktet e sapo blera ti vendosim sipër atyre që tashmë i kemi në frigorifer. Kjo sjell prishjen e tyre, pasi syri nuk i sheh. Sistemoni frigoriferin tuaj kur bëni blerje të reja. Sigurohuni që çfarë keni në frigorifer ta sillni sa më afër syrit dhe çfarë sapo keni blerë ti vendosni pas që dhe konsumi të jetë i këtij rregulli.

 

  • Mbusheni akullin, se qenka ca bosh.

Akulli është miku im më i mirë dhe duhet të jetë i juaji gjithashtu. Përgatisni copa perimesh, fruta apo ushqim që nuk do ta konsumoni dhe ruajeni në akull. Vendosini sipër datën që të kujtoheni kur ta shikoni se kur e keni vendosur. Në këtë mënyrë do të keni prodhime në dorë kurdo që ju duhen. Dua të cilësoj këtu që vendosja në akull e fruta perimeve, por jo vetëm, është metoda më e mirë pasi nuk i heq vetitë dhe të mirat shëndetësore që ai produkt ka.

 

  • Mos e hidhni bukën e ndenjur.

Ndodh shpesh që bukën që nuk e kemi konsumuar, brenda pak ditëve të jetë e ndenjur dhe e fortësuar. Por mos bëni gabim ta hidhni. Çfarë mendoni se është buka e bluar që blini në supermarkete? Mendoni për ‘pasnesër’ jo vetëm për ‘nesër’. Lëreni të thahet plotësisht, grijeni në proçesor ose blender dhe ruajeni diku në të thatë. Ose përdoreni për qofte, dihet që qoftet e shtëpisë duan bukë të lagur në ujë.

 

  • Bananet e tejpjekura janë ëmbëlsuesi më i mirë.

Siç folëm për bukën, e njëjta gjë ndodh me bananet. Sapo shfaqen pikat e zeza, askush nuk do ta konsumojë më. Është shumë e ëmbël dhe me 2 kafshata ndihemi të velitur. Por në fakt nuk keni pse i hidhni këto banane. Me to mund të gatuani plot receta të shijshme dhe të shëndetshme. Klikoni KËTU për të lexuar një recetë me këtë banane. Ose mund ti fusni në akull dhe ti përdorni në pjekje një herë tjetër, nëse nuk jeni duke pjekur në moment ose keni shumë.

 

  • Mbani fruta perimet të freskëta më gjatë.

Siç cilesova pak më parë, frutat dhe perimet janë shumë delikate dhe shpesh na ndodh ti hedhim pasi nuk i kemi konsumuar apo parë që ishin në frigorifer. Një nga arsyet e përshpejtimit të këtij proçesi është fakti se ato marrin lagështirë në qesen apo enën ku janë dhe prishen shumë më shpejt se zakonisht. Vendosja e një pecete apo peshqiri të vogël poshtë, bën të mundur thithjen e lagështirës dhe kështu perimet dhe frutat tuaja do të rezistojnë më shumë.

 

Këto janë disa këshilla apo rregulla që unë në jetën time mundohem ti zbatoj dhe të them të drejtën më kanë ndihmuar goxha që nga dita e parë që nisa ti aplikoj.

Nis dhe ti sot, për një të ardhme më të mirë për veten tënde. Jepi mundësinë dhe dikujt tjetër të ushqehet, me ato që ti gjithsesi nuk do ti konsumoje.

FoodWaste2

Këshilla Për Akulloren ‘Perfekte’

Giveaway që postuam para një jave në bashkëpunim me Delimano bëri shumë bujë, e përpos komenteve të shumta morëm dhe shumë mesazhe. Mesazhe ku na pyesnit se cili është sekreti që akullorja të dalë ashtu siç duhet, sepse në shumicën e rasteve tuaja akullorja nuk dilte kremoze sipas minutazhit të makinën së akullores (soft serving siç quhet në anglisht).

Continue reading “Këshilla Për Akulloren ‘Perfekte’”

Zbukurime Të Drunjta Për Pemën e Vitit të Ri

Këtë vit unë shkova me një dekorim peme të ndryshëm nga herët e tjera dhe tejet te veçantë. Duke e mbajtur të thjeshtë, unë e dekorova pemën time me drita dhe me këto punime druri të mrekullueshme të punuara në mënyrë artizanale nga Dalta e Artë. Këto ‘copëza’ janë bërë nga ajo që ka mbetur gjatë punës së tyre, kështu që në thelb është një proçes riciklimi. Ata bëjnë dekorime të ndryshme festive; të personalizuara ose jo. Dhe çfarë është më e rëndësishme Dalta e Artë e bën këtë me nje çmim shumë të arsyeshëm. Ata shpërndajnë produktet e tyre në të gjithë botën kështu që mos humbisni kohën tuaj!

  • P.S: Ju do të përfitoni një ulje përgjatë Krishtlindjeve nëse blini lugët e personalizuara të Daltës së Artë. Kështu që nxitoni ti bëni dhuratë të dashurve tuaj ose vetes !

Dalta e Artë është një biznes i vogël “baba dhe vajzë”, lexoni KËTU për më tepër nëse jeni të interesuar !

Unë jam shumë e lumtur të jem klientja e tyre besnike dhe gjithashtu fotografja e punës së tyre të palodhur.

Processed with VSCOcam with se3 preset

Processed with VSCOcam with se3 preset

Processed with VSCOcam with se3 preset

Processed with VSCOcam with se3 preset

Processed with VSCOcam with se3 preset

Processed with VSCOcam with se3 preset

Processed with VSCOcam with se3 preset

 

Fotografitë nga unë

Uji Detoksikues dhe Përfitimet E Tij

Pirja e ujit ndihmon çdo ditë në largimin e toksinave nga trupi, por me disa përbërës të thjeshtë, mund ta shndërroni ujin në një detoksikues dhe të merrni edhe më shumë përfitime. Kjo është dicka që mund të bëni çdo ditë, apo si pjesë të një strategjie më të gjerë detoksikimi.

Përfitimet e ujit detoksikues :

– Transporton nutrientët dhe oksigjenin

– Mbron organet dhe i bën ata të funksionojnë optimisht

– E mban lëkurën tuaj të re dhe të freskët

– Rregullon temperaturën e trupit (e rëndësishme për të ndenjur ngrohtë gjatë periudhës së dimrit)

– Vepron si kundër dehidratues ndaj kafesë, alkoolit, ilaceve dhe ushtrimeve trupore

– Lubrifikon ligamentet

– Energjizon muskujt

– Mban lëvizjen e zorrëve të rregullt

– Bën ta ndjeni stomakun më të mbushur (dhe ndihmon në humbjen e peshës)

– Ndihmon që të mendoni në mënyrë më të qartë

IMG_6918

Ajo që e bën ujin detoksikues kaq të mrekullueshem, është fakti se ju po e furnizoni trupin tuaj me uje të pastër që i është dhënë një shije e lehtë nga frutat e freskëta dhe barërat, të cilat gjithashtu në vetvete përmbajnë ujë në mënyrë natyrale! Ujërat detoksikues janë superiorë ndaj “ujërave me vitamina”, të cilat janë të përbërë nga ngjyrues artificialë dhe vitamina kimikate, dhe sigurisht shumë më superiorë se sodat dietike që janë të mbushura me kolorues karameli dhe aspartame. Ujërat deteksikues janë të mirë edhe për ata që janë mërzitur nga uji i thjeshtë, që në fakt mund të tingëllojë si një llastim, por ndodh, sidomos në rastet kur dieta juaj ditore përmban një konsum të lartë të ujit.

Shënim:Çdo përbërës i shtuar në ujin detoksikues do të sigurojë përfitime të ndryshme, kështu që kini pararysh t`i zgjidhni përbërësit sipas qëllimeve tuaja specifike.

Përfitimet e recetës sime:

Limoni ndihmon për të pastruar sistemin e tretjes se ushqimit

Shalqiri e ndihmon trupin të largojë toksinat

Borziloku është i pasur me antioksidantë

Metoda :

Vendos në një masë të vogël uji shumë kubikë akulli dhe fusni brenda përbërësit që ju dëshironi. Lëreni në frigorifer ujin për të paktën 4 orë.

Nëse jeni në udhëtim dhe skeni mundësinë e të vendosurit në frigorifer, kalojeni këtë fazë duke e marrë shishen apo enën tuaj me vete

Nëse keni ditë aktive dhe të gjata pune, përgatiteni ujin tuaj para se të flini dhe të nesërmen e keni gati

IMG_6895 IMG_6904

 

 Fotografite nga Eranda Janku

Stil Jete dhe Dizajn

Profesionet e mia ne jete.

 

Kete tetor une do te nis studimet e mia ne Universitetin Polis, nje nga shkollat me cilesore ne Shqiperi dhe rajon specializuar per art, design, arkitekture dhe shkenca urbane. Jam vertete e lumtur dhe ndihem shume mire. Keshtu profesionet e mia ne jete do lidhen ne nje fare menyre me ceshtje te lifestyle dhe design. Po cdo te thote ky profesion?

Termi lifestyle lidhet me menyren se si njerezit shprehin jeten e tyre personale me ane te zgjedhjeve qe bejne ne veshje, mjetet qe ata perdorin, menyra se si i dekorojne shtepite e tyre dhe vendin e punes, apo si organizojne aktivitetet e ndryshme private e sociale. Por duke formuar stilin e jetes tone dhe duke ndertuar me kujdes nje identitet, ne shfaqim ne publik ate qe vertet duam dhe kemi zgjedhur te jemi. Po keshtu projektojme nje trend se si duam ta shikojme boten ne.

Per kete arsye profesioni im fokusohet gjitashtu ne komunikim dhe prezantim te produkteve per nje grup specifik njerezish permes mjeteve te artit dhe stilit. Por ky sherbim mund ti ofrohet edhe bizneseve dhe industrise. Ne kete aspekt nje profesionist i “lifestyle & design” mund te jete gjithashtu keshillues ne fushat qe lidhin deshirat, nevojat dhe sjelljet konsumatore si per shembull: analist mode, marketing e fushtata reklamimi per te komunikuar me nje grup ose shoqeri te caktuar, etj. Kjo eshte pak a shume ajo qe une do te studioj per 5 vitet e ardhshme… A nuk eshte e bukur? Une jam shume pozitive. Po e mbyll duke ju treguar nje “sekret” te cilin tashme ju ndoshta edhe e dini! Synimi im eshte qe gje gjate ketyre studimeve te perparoj profesionalisht drejt nje specializimi te ketij profesioni i cili per mua bashkon ne nje magji te vetme kuzhinen dhe artin. Ndaj me siguri do te jeni duke degjuar shpesh nga une keto jave, muaj, vite qe vijne per kete Teme. Une, miku im dhe motrat e mia, te cileve u jam thellesisht mirenjohese, do te perdorim idete tona kreative dhe shpirtin e sipermarrjes per te krijuar nje iniciative qe promovon nje model “lifestyle & design”unik ne Shqiperi.

 

Atehere po e mbyll ketu, me pak suspance e mister duke shpresuar te kem intriguar disi imagjinaten tuaj! Por besoj shume prej jush e kuptojne tashme pse “Kikiliciouss lifestyle & sweet events” eshte formuar ! Do te degjohemi miq, per kete dhe shume te tjera se shpejti !

 

Fotografite nga Eranda Janku

Keshilla Bukurie

Gjate periudhes se Veres cdo lekure ka nevoje per perkujdesje maksimale.Te gjitheve na pelqen efekti qe rrezet e diellit I dhurojne lekures,por jane te shumta efektet anesore nga kjo kenaqesi;prandaj eshte e rendesishme te behet nje perkujdesje e vazhdueshme per lekuren,edhe ne ditet e shkujdesura te veres.

Mikesha jone Enxhi,nga blogu “Beauty Enxhi”,gjendet gjithnje aty me keshillat e saj ne lidhje me bukurine dhe perkujdesjen.Kete rradhe ajo na vjen  ne ndihme me disa keshilla sesi duhet te perkujdesemi per lekuren ne ditet e nxehta te veres kur vendosja e nje make up-i eshte I domosdoshem ose jo.

Continue reading “Keshilla Bukurie”