Kek I Thjeshtë me Çokollatë

13/05/2015

Secili nga ne ka nevojë për një recete keku të thjeshtë me çokollatë në menunë familjare. Për vetëm me pak përbërës bazikë ju do të keni një kek shumë të shijshëm që mund ta përdorni kurdo !

Processed with VSCOcam with se3 preset Processed with VSCOcam with se3 preset Shqip-Perberesit

Proçedura :

 

Ndizni furrën në temperaturën 150°C

Në një tas përzieni së bashku miellin, fryrësin e ëmbëlsirave dhe kakaon, lërni mënjanë

Në një tas të madh vendosni sheqerin dhe vezët

Rrihini ato së bashku derisa sheqeri të shpërbëhet dhe të përfundoni me një masë me fllucka

Shtoni miellin dhe përzieni

Shtoni gjalpin e shkrirë i cili nuk duhet të jetë i nxhetë dhe vazhdoni përzieni deri sa të keni një masë homogjene

Lyeni tepsinë me vaj misri ose spray gatimi

Piqeni kekun deri në pjekje të plotë, ose deri sa të ngulni kunjën e dhëmbëve dhe të dalë e pastër

C1 C2 C3 C4

 

Fotografitë nga Eranda Janku