Bars të shëndetshëm pa pjekje

Një recetë e kërkuar shumë së fundmi e madje as ne nuk e dimë pse nuk e kemi ndarë me ju më parë. Bars të shëndetshëm pa pjekje, janë alternative ideale si për mëngjes apo zamër të shëndetshëm, të shpejtë e pa shumë mundim.

Mund të marrim pak kohë gjatë një dite të lirë dhe të kemi bars përgjatë gjithë javës. Mjafton pasi ti presim ti mbështjellim me letër celofoni dhe ti ruajmë në frigorifer.

 

  • Mund të përdorni kajsi apo fiq të thatë në vend të hurmave të arabisë nëse dëshironi.
  • Gjithashtu dhe frutat e thata mund ti kombinoni sipas dëshirës suaj.

Përbërësit:

400 gram hurma arabie

125 gram arra

70 gram bajame

50 gram arrë kokosi e grirë

pak kripë me majat e gishtave

70 gram fara luledielli dhe kungulli

 

Proçedura:

Pastroni hurmat e arabisë nga bërthama e tyre.

Në një grirës ushqimor vendosni hurmat e arabisë dhe pulsoni për disa sekonda deri sa të fillojë masa të bëhet njësh.

Shtoni të gjithë përbërësit e tjerë me rradhë duke lënë pak mënjanë fara luledielli dhe kungulli.

Pulsoni disa sekonda, fikni, përzieni me një spatul nëse është e nevojshme dhe pulsoni sërish deri sa të keni konsistencën finale.

Deri sa kur të merrni pak masë në dorë dhe ta shtypni ajo të mbajë formën e saj.

Përgatisni një tepsi katrore 20×20 cm me letër furre duke u siguruar që të lini të paktën 2 anë jashtë (kjo do të bëjë të mundur daljen e masës më vonë tejet lehtësisht).

Vendosni brumin brenda, sheshoni pak me dorë, shtoni farat e mbetura të lulediellit dhe kungullit dhe vazhdoni me dorë të presoni masën.

Për ta ndihmuar sa më shumë këtë proçes vendosni një tjetër letër furre sipër dhe me dorë ose ndonjë enë qelqi filloni ushtroni presion në mënyrë që bars të jenë kompakt.

Vendoseni masën në frigorifer të mpikset, ose nëse nuk keni kohë vendoseni tek ngrirja për 30 minuta.

Nxirreni duke e hequr lehtësisht të gjithë masën duke përdorur anët e dala të letrës së furrës.

Prini bars tuaj me një thikë të madhe në formën dhe madhësinë e dëshiruar.

Kruasant të shpejtë dhe thjeshtë

Kjo ishte padyshim një nga recetat më të kërkuara. Kruasantët, si ti bëjmë ato në kushte shtëpie. Si një njeri që nuk duroj dot shumë kur vjen puna tek gjërat e mira e sidomos ëmbëlsirat, nuk mund të prisja 3 ditë që të shijoja një mrekulli si krusanti. Prandaj fillova të kërkoj, pyes e provoj një recetë e cila të përfundonte brenda disa orëve. Pas disa dështimeve, erdhëm me këtë formulë e cila ka rezultuar shumë e suksesshme.
Mjafton të krijoni pak kohë përgjatë një dite pushim tuajën dhe mund të keni kruasant përgjatë gjithë javës ose dhe më tepër.

Do t’ju sugjeroja të përdorni gjalpin tuaj të preferuar, duke qënë se gjalpi është kryefjala e kësaj recete. Do të rekomandoja të mos përdorni një gjalp me aromë (kryesisht gjalpi shqiptar ka një aromë shumë të fortë).
Mund ti mbushni kruasantët tuaj me ç’tju dojë zemra; bosh, të ëmbla dhe kripura. Receta jonë ju jep fleksibilitet dhe kreativitet të lirë.

Përbërësit:
600 gr miell buke
1-1/2 TBSP (13 gr) maja e thatë
75 gr sheqer
390 ml qumësht i ngrohtë
250g gjalp i butë
1 tsp kripë
1 e verdhë veze + 1tsp qumësht

Proçedura:
Shtoni gjysmën e qumështit tek tasi dhe shtoni majanë.
Përzieni, mbulojeni dhe lëreni të vijë për 10 minuta mbuluar me një peshqir gatimi.
Shtoni miellin, sheqerin, kripën dhe pjesën tjetër të qumështit.
Punoni brumin për 5-6 minuta në shpejtësi maksimale ose deri sa te bëhet një masë.
Përdorni çengelin nëse do të përdorni robotin e guzhinës.
Mbuloni tasin dhe lëreni për 1 orë që masa të dyfishohet.
Kthejeni brumin tek një sipërfaqe e pluhurosur me miell dhe ndajeni në 18-20 copa.
Mund të përdorni peshoren nëse doni të jeni ekzakt ose mund ta ndani me sy.
Hapni çdo copëz brumi në formë disku ose drejtkëndëshi jo shumë të madh.
Përdorni një tepsi biskotash që jua nxë akulli dhe shtroni letër furre.
Vendosni petën e parë të brumit dhe lyejeni me gjalp.
Vendosni sipër një petë tjetër duke e hapur me dorë nëse është më e vogël se baza poshtë, dhe vazhdoni kështu deri sa të mbarojnë petët.
Shtypni shumë pak shtresat njëra me tjetrën, më pas mbylojeni me letër celofoni dhe vendoseni në akull për 30 minuta.
Nxirreni nga akulli dhe hapeni petën me okllai, duhet të jetë diku tek 0.5 cm e trashë.
Me një prerëse pice ose thikë të madhe ndani brumin në trekëndësha të barabartë.
Prijeni pak fillimin e trekëndëshit në mes (pjesën më të gjerë) dhe më pas rrotullojeni nga këndi më i gjerë duke marr formën karakteristike të kruasantit.
Vendosini në tepsinë ku do ti piqni, mbulojeni me një peshqir gatimi dhe lërini të vijnë për 1-2 orë nëse keni kohë në dispozicion.
Në të kundërt minimumi 30 minuta.
Ndizni furrën në temperaturë 180°C.
Rrihni të verdhën e vezës me qumështin dhe lyeni kruasantët me furçë.
Piqini ato për 18-20 minuta ose deri sa të kenë marrë një ngjyrë kafe të artë.
*Nëse dëshironi ti ruani për më vonë, mund ti ngrini kruasantët e papjekur në akull dhe ti gatuani kur ju të dëshironi.
Kështu do keni kruasant të freskët në çdo kohë, pa u kufizuar në keni kohë për ta përgatitur recetën apo jo.

Keto Brownies

Brownies është një nga ato receta që klikohet gjithmonë, pa dallim stine apo periudhe. Një recetë klasike, aq e shijshme sa zor të zëvendësohet në llojin e saj.

Dietat Keto nga ana tjetër janë bërë shumë popullore së fundmi. Në përpjekje për të krijuar një recetë Brownies e cila të ishte Keto, përfundova në këtë mrekulli që në fakt ia rekomandoj të gjithëve ta provojnë; janë apo jo në një regjim Keto!

  • Sheqerin e kokosit mund ta zëvendësoni me çdo tipologji sheqeri që dëshironi, por ju sugjeroj atë të kokosit pasi dhe shija që ai siguron është e veçantë.
  • Miellin e bajameve mund ta përgatisni fare kollaj vetë në shtëpi duke pulsuar bajame natyrale në një blender ose grirës ushqimor deri sa të keni konsistencën e miellit. Nëse doni të jeni tejet të kujdesshëm mund tia qëroni lëkurën bajameve duke i futur për pak sekonda në ujë të valuar.

Continue reading “Keto Brownies”

Kek Çokollate me Kinoa pa Miell

 

Ky kek çokollate me kinoa, pa miell, është një nga kekët më të butë që do të provuar ndonjëherë. Ka gatimin më të thjeshtë që keni parë dhe ju mbetet vetëm minutazhi i pjekjes për të shijuar një kek të tillë.

Receta si kjo, janë një shembull shumë i mirë se si mund ta përdorim dhe jemi kreativ me kinoan e gatuar. Uroj të mos jem e vetmja që sa herë vendos të gatuaj kinoa, ziej më shumë se ç’duhet dhe gjithmonë më mbetet tepër. Nëse nuk e gatuaj brenda 2 ditëve, ajo bëhet për tu hedhur dhe prandaj e sfidoj gjithmonë veten që të krijoj receta të ndryshme me atë çfarë më mbetet.

Continue reading “Kek Çokollate me Kinoa pa Miell”

Marmalatë Fiku

Erdhi koha e fiqve dhe unë nuk kam si të mos jem e lumtur. I dashuroj dhe eksperimentoj me to aq sa të mundem. Marmalata e fikut është kthyer në të preferuarën time, pasi është shumë e thjeshtë për tu përgatitur e nuk kërkon aq shumë sheqer sa një reçel tradicional.

  • Llojin e sheqerit e keni ju në dorë, por në rast se përdorni sheqer kokosi sigurohuni të ulni pak dozën.

Proçedura:

 

Ndizni furrën në temperaturë 250°C.

Shplani me ujë të bollshëm fiqtë e më pas hiquni bishtat.

Vendosini bashkë me sheqerin në një blender ose grirës ushqimor dhe pulsoni sipas dëshirës. Nëse doni një marmalatë me copëza mos pulsoni shumë, në të kundërt pulsoni deri sa masa të jetë homogjene.

Vendoseni purenë e fikut në një tepsi të madhe, ku masa e vënë të mos jetë e trashë dhe piqeni duke e përzier herë pas here me lugë.

Marmalata duhet pjekur deri sa të fillojë të mpikset, në momentin e përzierjes me lugë të mos e humbasë strukturën.

Kini kujdes të mos e piqni më tepër se ç’duhet pasi do të përfundoni me një masë të fortë e cila do të jetë e vështirë për tu menaxhuar.

Transferojeni marmalatën në kavanoza qelqi sa masa është ende e ngrohtë dhe lërini të ftohen plotësisht me kapakë hapur.

Më pas ruajeni në frigorifer.

 

Fotografitë nga Eranda Janku

Cheesecake në 5 minuta

Ky është cheesecake-u i parë që unë kam gatuar në vitin 2012. Teksa po kaloja përmes postimeve të blogut tim të parë, vura që këtë recetë nuk e kam ndarë ende me ju.

Duke e pabesueshme që një cheesecake të mund të gatuhet në vetëm 5 minuta, por nëse i keni të gjithë përbërësit përpara në tavolinën e punës, jua premtoj që nuk do t’ju duhen më shumë se 5 minuta për ta përgatitur.

Për sa i përket servirjes ku version ju jep mundsinë të eksperimentoni dhe jeni kreativ. Mund ta vendosni në një tavë si një cheesecake tradicional, ta lini pak minuta të mpikset dhe më pas ta servirni. Një metodë tjetë është servirja në stilin “gourmet”, siç kemi bërë ne në këtë rast. Mund të provoni të krijoni një stilim origjinal servirjeje, duke vendosur shtresën e biskotave si bazë, ose të bëni të kundërtën, të vendosni kremin të parin. Elemente të tjera plotësuese, qoftë për të bërë një balancim në shije, por dhe për të finalizuar stilimin tuaj, janë frutat e ndryshme, ose varitetë e luleve të ngrënshme. Kremi i këtij versini të cheesecake-ut është disi më i rëndë në konsistencë dhe më i ëmbël se versioni klasik, ndaj përzgjedhja e frutave të athta si boronica, mjedra, apo manaferra do të bënin kombinimin ideal të shijes, për t’i dhënë pjatës suaj freski. Ne rastin tonë ne vendosëm të bëjmë dy kombinime, mente dhe boronicë, dhe mjedër e boronicë.

Continue reading “Cheesecake në 5 minuta”

Minikekë Limoni

Këto minikekë limoni janë të preferuarat e mi në llojin e tyre. Nuk e di si më ka shpëtuar pa e shpërndarë më parë recetën me ju. Këto kafshata të ëmbla limoni janë të buta dhe mbi të gjitha kanë balancën e duhur mes ëmbëlsisë dhe athtësisë së limonit. Prandaj nuk ka asnjë arsye të stepeni dhe ta mendoni dy herë, lexoni recetën e plotë dhe përgatitini ato për veten dhe të dashurit tuaj.

Continue reading “Minikekë Limoni”