Biskota Të Pastra Me Tërshërë Pa Pjekje 

Kujt nuk i pëlqen të konsumojë biskota ?!

Këto jane biskota të shëndetshme pa pjekje të cilat duan vetëm 2 minuta për tu përgatitur. Pa sheqer apo yndyrë të keqe të shtuar, dhe ç’është më e rëndësishmja : janë shumë të shijshme. Mund ti konsumoni kurdo që të dëshironi : mëngjes, drekë, darkë apo zamër dhe nuk do të ndiheni aspak në faj. Çfarë mund të kërkoni më tepër ?

Continue reading “Biskota Të Pastra Me Tërshërë Pa Pjekje “

Karamelet PayDay – Receta E Pastër

Të gjithë e njohin të famshmen PayDay. PayDay është një lloj karameleje e përbërë prej kikirikësh të kripur, që rrethojnë një qendër prej karameli. E mbushur me kikirikë, proteina, sheqer dhe kripë, kallëpi i karrameles siguronte një sasi të konsiderueshme glukoze që nuk e lejonte stomakun të ulërinte nga uria. Por, ekziston një version më i shëndetshëm i kësaj ëmbëlsire që shijon po njelloj.

Continue reading “Karamelet PayDay – Receta E Pastër”

Akullore e Paster

Njerezit pelqejne ushqimin e shijshem por shpesh ky nuk eshte i paster dhe i shendetshem. Kjo eshte nje kontradikte e cuditshme. Shume njerez ndihen me se shumti te stresuar dhe ne dilema te medha rreth kesaj teme. Keshtu qe ata zgjedhin shpesh here te justifikohen nga logjika se ushqimi i paster nuk ka aspak shije te mire. Por kush e tha kete ? Une kundershtoj ne menyre absolute. Ne praktiken time te perditshme ne guzhine shpesh drejtohem tek recetat e pastra dhe shendetshme. Dhe nese keto receta do te pergatiten me kujdes, dashuri dhe formulen e duhur; produkti final do te jete po aq i shijshem dhe perfekt sa recetat e bazuara tek sheqeri. Le te marrim shembullin e akullores. Eshte nje shembull i mire pasi te gjithe e pelqejne akulloren, por pothuaj te gjithe e konsumojne me pishmanllek pasi nuk eshte i shendetshem dhe dietik. Por ka ende shprese…

Kjo recete ka permbajtje dhe teksturen e akullores, por jo llojin e perpunuar, plote me sheqer dhe konservante. Nuk ka sheqer (vetem sheqerin natyral nga fruti), qumesht dhe aspak yndyre ! Dhe c’eshte me e rendesishmja eshte e SHIJSHME ! Mund ta konsumoni per mengjes, dreke apo darke.

Continue reading “Akullore e Paster”