Healthyliciouss Receta Të ëmbla

Karamelet PayDay – Receta E Pastër

IMG_6790

Karamelet PayDay – Receta E Pastër

Të gjithë e njohin të famshmen PayDay. PayDay është një lloj karameleje e përbërë prej kikirikësh të kripur, që rrethojnë një qendër prej karameli. E mbushur me kikirikë, proteina, sheqer dhe kripë, kallëpi i karrameles siguronte një sasi të konsiderueshme glukoze që nuk e lejonte stomakun të ulërinte nga uria. Por, ekziston një version më i shëndetshëm i kësaj ëmbëlsire që shijon po njelloj.

IMG_6815

Procedura :

 

Perziej se bashku gjalpin e kikirikut, vajin e kokosit, vaniljen dhe kripen (skeni pse perdorni kripe nese perdoni kikirike te kripur)

Shtini kikiriket dhe perzieni kete mase, me pas ne nje leter furre shperndaj kete mase me luge ose kupe akulloreje masa e  vogel

Lerini ne akull derisa te forcohen, dhe me pas transferojini ne frigorifer

IMG_4546 IMG_4554

 

Fotografite nga Eranda Janku

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.