Healthyliciouss Receta Të ëmbla

Biskota Të Pastra Me Tërshërë Pa Pjekje 

IMG_4626

Biskota Të Pastra Me Tërshërë Pa Pjekje 

Kujt nuk i pëlqen të konsumojë biskota ?!

Këto jane biskota të shëndetshme pa pjekje të cilat duan vetëm 2 minuta për tu përgatitur. Pa sheqer apo yndyrë të keqe të shtuar, dhe ç’është më e rëndësishmja : janë shumë të shijshme. Mund ti konsumoni kurdo që të dëshironi : mëngjes, drekë, darkë apo zamër dhe nuk do të ndiheni aspak në faj. Çfarë mund të kërkoni më tepër ?

  • Mund të shtoni copëza çokollate nëse dëshironi

IMG_4983

IMG_4877 IMG_5010 Shqip

Proçedura :

 

Vendos gjalpin e kikirikut, bananen e prerë në copa, mjaltin, pluhurin e kakaos, kripën dhe qumështin në një blender

Pulso derisa çdo gjë të jetë përzier së bashku

Shtieje këtë masë të trashë mbi tërshërën dhe përziej

Formo me brumin topa biskotash në një letër furre mbi një tepsi biskotash

Shto disa copa çokollate sipër nëse dëshiron

Vendosi këto biskota në frigorifer për të paktën 2 orë

IMG_4592 IMG_4607IMG_4617

 

 Fotografite nga Eranda Janku

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.