Banane Të Pjekura

Bananet e pjekura janë besoj receta më e thjeshtë dhe praktike. Përbërës që me shumë gjasa na ndodhen gjithmonë në shtëpi dhe për mua është zgjidhja ideale e ëmbëlsirës kur kam miq të papritur. Mjafton të jeni pak kreativ me vendosjen e ëmbëlsirës në pjatë, dhe do ta ktheni këtë recetë nga bazike në pjatë restoranti.

Dërrasa e punuar aq bukur dhe në ngjyrat tona të preferuara është prodhim artizanal i Oniro Studio.

Continue reading “Banane Të Pjekura”

Minikekë me Tërshërë dhe Banane

Nëse mendoni se zgjidhja e vetme e bananeve të tejpjekura është hedhja e tyre në kosh, është koha të ndërroni mendim. Jo vetëm që bananet e tejpjekura janë shumë të mira për shëndetin; po kjo është gjithashtu një mënyrë e zgjuar si të reduktoni sasinë e sheqerit të përdorur në ëmbëlsirat tuaja duke e zëvendësuar kështu me sheqerin natyral të bananes.

Këto minikekë me tërshërë dhe banane janë ideale për mëngjes dhe vakt të shpejt përgjatë ditës.

Continue reading “Minikekë me Tërshërë dhe Banane”

Akullore e Paster

Njerezit pelqejne ushqimin e shijshem por shpesh ky nuk eshte i paster dhe i shendetshem. Kjo eshte nje kontradikte e cuditshme. Shume njerez ndihen me se shumti te stresuar dhe ne dilema te medha rreth kesaj teme. Keshtu qe ata zgjedhin shpesh here te justifikohen nga logjika se ushqimi i paster nuk ka aspak shije te mire. Por kush e tha kete ? Une kundershtoj ne menyre absolute. Ne praktiken time te perditshme ne guzhine shpesh drejtohem tek recetat e pastra dhe shendetshme. Dhe nese keto receta do te pergatiten me kujdes, dashuri dhe formulen e duhur; produkti final do te jete po aq i shijshem dhe perfekt sa recetat e bazuara tek sheqeri. Le te marrim shembullin e akullores. Eshte nje shembull i mire pasi te gjithe e pelqejne akulloren, por pothuaj te gjithe e konsumojne me pishmanllek pasi nuk eshte i shendetshem dhe dietik. Por ka ende shprese…

Kjo recete ka permbajtje dhe teksturen e akullores, por jo llojin e perpunuar, plote me sheqer dhe konservante. Nuk ka sheqer (vetem sheqerin natyral nga fruti), qumesht dhe aspak yndyre ! Dhe c’eshte me e rendesishmja eshte e SHIJSHME ! Mund ta konsumoni per mengjes, dreke apo darke.

Continue reading “Akullore e Paster”