Healthyliciouss Receta Të kripura

Supë e Shëndetshme dhe e Thjeshtë Pule e Perime

SUPE - COVER

Supë e Shëndetshme dhe e Thjeshtë Pule e Perime

Në shtëpinë time supa ka qenë gjithmonë një pjatë e rëndësishme dhe rrallë herë e munguar. Recetat janë të pafundme dhe asnjëherë s’mund të mendosh se ke provuar boll.
Kjo është një recetë e thjeshtë, e shpejtë dhe e shëndetshme, supë pule me perime.

  • Sasinë e perimeve mund ta ndryshoni sipas dëshirës
  • Ndjehuni të lirë të shtoni erëza të ndryshme sipas dëshirës dhe mund të fusni në supë dhe lulelakër bashkë me dy perimet e tjera

SUPER - 2 SUPE - 3 SUPE - perberesit - shqip

Proçedura :

 

Prini gjoksin e pulës në kubikë mesatarë

Grini në rende për së gjati karrotat dhe kungullin

Në tenxheren ku do gatuani supën shtoni mishin e pulës, kripën dhe vajin e ullirit

I kaurdisni për pak minuta

Më pas shtoni karrotat dhe kungullin e grirë bashkë me 1.5 litra ujë

I lini të ziejnë deri sa përbërësit të jenë zier

Shtoni panën duke e përzier në të njëjtën kohë

Lëreni të marrë një valë

Fikni zjarrin

Shtoni majdanoz dhe limon sipas dëshirës

SUPE - Procedura 1 SUPE - Procedura 2 SUPE - Procedura 3 SUPE - Procedura 4

 

Fotografitë nga unë

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.