Koktejle Receta Uncategorized @sq

Sangria

Sangria

Eranda pergatiti per ne mbreme Sangria-n e shijshme

Perberesit :

1 limon

1 portokall

1 lajm (lime)

1/2 cup (120 ml)  Brandy (une perdora Metaxa)

1/4 cup (60 ml)  leng limoni

1/3 cup (80 ml) leng portokalli

1/2 cup (120 ml) Triple Sec

700 ml vere e kuqe

2 tbsp (30 gr) sheqer

2 cups (475 ml) soda (une perdora Schweppes)

Shkopinj kanelle

Metoda :

Prit limonin, portokallin dhe lajmin (lime) ne copa ose feta

Ne nje ene vendos gjithe lengjet dhe frutat

Lere ne frigoref kete mase gjate nates (8-10 ore)

Nje ore para servirjes fut brenda disa shkopinj kanelle

Hiqi ato kur ta sherbesh (pas nje ore shkopinjte e kanelles duhen hequr)

Dekori : shkop kanelle ose nje fete limoni/lajmi (lime) anash gotes

IMG_1767 IMG_2276 IMG_2278

Fotografite nga Eranda Janku

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.