Mojito Muzaka

26/07/2014

Emri : Muzaka eshte krahina Shqiptare ku kultivohen shalqinjte

 

Perberesit :

Akull i copetuar

4 kubike lime

6 kubike shalqi (pjesa roze : mes te bardhes dhe kuqes, kjo pjese cilesohet si fruti me afrodiziak ne bote)

Borzilok i fresket (4 gjethe jane mjaftueshem)

1 tsp sheqer kaf

Rum 50 ml

Nje sperkatje me Sprite

 

Metoda :

Ne goten e koktejlit qe po perdorni vendosni lime-t, borzilokun dhe shalqi, shtypini se bashku

Shtoni sheqerin dhe perzieni perberesit

Shto akullin e copetuar dhe me pas lengjet

 

Dekori : borzilok i fresket

DSC_2367 DSC_2397

Fotografite nga Eranda Janku