Koktejle Receta Uncategorized @sq

Koktejli Dodona

DSC_2437

Koktejli Dodona

Emri: Dodona është një nga 7 orakujt dhe është tempulli shqiptar. Ndërkohe shega ishte fruti i tempullit.

Përbërësit:

Akull i copëtuar

4 feta lime

20 kokrra shegë

2 tsp sheqer kaf

35 ml Captain Morgan Black

15 ml Contro

Një spërkatje Sprite

 

Metoda:

Në gotën e koktejit që po përdorni, vendosni fetat e lime dhe shegët, shtypini së bashku

Shtoni sheqerin dhe përzieni së bashku përbërësit

Shtoni akullin e copëtuar dhe më pas të gjitha lëngjet duke nisur me Captain Morgan, Contro dhe në fund një spërkatje me sprite.

Zbukurimi: disa kokrra shegë

DSC_2447 DSC_2450

 

Fotografitë nga Eranda Janku 

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.