Koktejle Receta Uncategorized @sq

Margarita Analkolike Me Banane

COVER

Margarita Analkolike Me Banane

Një pije e mrekullueshme freskuese e cila ofron miksimin e duhur mes së thartës dhe ëmblës !

Përbërësit:

120 ml lëng i freskët limesh të shtrydhura

feta limesh

sheqer i imët, për gotat

kubikë akulli

3 banane, të qëruara

50 gram sheqer

60 ml qumësht

 

Metoda:

Si të sheqerosni gotat : fërkoni buzët e 2 gotave “Margarita” me fetët e limes

Mbushni një enë të sheshtë me sheqerin e imët

Zhytini gotat kokë poshtë në sheqer

Mbushni blender-in deri ne gjysme me akull

Shtoni lëngun e limeve, bananet, sheqerin dhe qumështin dhe përzieni

Shijojeni për ëmbelsinë, ndjehuni të lirë të shtoni dozën e sheqerit sipas preferncës

Përzieni dhe për pak sekonda

Hidheni pijen tek gotat e sheqerosura

Shërbejeni menjëherë

1 2

Fotografitë nga Eranda Janku

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.