Koktejli Strawberry Fields

29/06/2014

Përbërësit:

1 gotë

45 ml Absolut Citron

20 ml Triple Sec

45 ml lëng i freskët frutash pylli ose boronicë e kuqe

lëngu i freskët i një gjysme lime

pak tonik

 

Metoda: Vendos të gjithë përbërësit dhe tund në shaker bashkë me disa kubikë akulli

Zbukurimi: Luleshtrydhe ose Fruta Pylli

IMG_1673

 

Fotografitë nga Eranda Janku