Koktejle Receta Uncategorized @sq

Koktejl Halloween-i : Korbi

Processed with VSCOcam with se3 preset

Koktejl Halloween-i : Korbi

Përbërësit :

6 manaferra te fresketa

gjethe te fresketa nenexhiku

44 ml Rum i Bardhe

127 ml leng boronice te kuqe

 

Metoda :

Në një gotë apo ne shaker (tundesin e koktejleve), shtypni 3 manaferra (mjaftueshëm sa për të marrë lëngun) dhe përziejini me gjethe nenexhiku

Shtoni rumin dhe akullin, dhe më pas tundeni shaker-in.

Derdheni përzierjen në gotën e koktejlit

Shtoni lëngun e boronicës së kuqe

 

Dekori :manaferra në pjesën e sipërme të gotës (mbi një shkop bambu apo mbi një kunjë dhëmbësh nëse nuk ju gjendet asgjë tjetër) dhe degëz nenexhiku

Processed with VSCOcam with se3 preset Processed with VSCOcam with se3 preset

 

Fotografite nga Eranda Janku

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.