Koktejle Receta

Koktejl Fentimans me Mjedër

Fentimans Cocktail 1

Koktejl Fentimans me Mjedër

E hëna, sidomos e hëna pas Pashkëve, është dita perfekte për t’u relaksuar në shtëpi me një koktejl të freskët dhe shumë të lehtë për t’u përgatitur!

Shpesh, sidmos pas ditëve të gjata në punë kemi nevojë për pak argëtim me njerëzit e zemrës, por gjithashtu ndihemi të lodhur dhe jo shumë të motivuar për të shpenzuar kohë jashtë shtëpisë. Kjo është dhe arsyeja pse shpesh më pëlqen të krijoj gjëra të reja me çfarë më ndodhet rrotull, duke ja dalë kështu, jo vetëm të argëtohem (sepse të bësh diçka vetë gjithnjë të jep një kënaqësi më të madhe), por edhe të qetësohem me pak muzikë të mirë, ndërkohë që mar pak kohë të mbyll edhe ndonjë punë të vogël në shtëpi.

Këtë herë vendosa të bëj një koktelj me 3 përbërës, i cili rezultoi të iste super i shijshëm! Gjithçka ju duhet janë Sparkling Raspberry dhe Ujë Tonik nga Fentimans, dhe Gin. Dhe voila! Në pak minuta do të keni gotën tuaj magjike!

Përbërësit:

Fentimans ujë tonik

Fentimans Sparkling Raspberry

Xhin (unë kam përdorur Colombian/Aged Gin)

Akull sipas dëshirës

Mjedra për dekor

 

Metoda:

Përzieni përbërësit kyç të recetës sipas shijeve personale (më shumë alkol, ose më pak).

Shtoni akullin dhe mjedrën për dekor.

Përzieni me një lugë koktejli dhe shijojeni në moment.

 

Fotografitë nga Eranda Janku

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.