Ditar Uncategorized @sq

Ja Ku Po Vjen Dielli

IMG_5297

Ja Ku Po Vjen Dielli

Këto ditë janë shumë intensive për mua. Përgatitjet për fillimin e universitetit janë në ditët e fundit. Ndërkohë jam duke punuar për të marrë patentën e drejtimit të makinës, dhe duke kaluar kohë me shoqërinë time të ngushtë. Në“Polis” ndërkohë kanë ndodhur gjëra mjaft të bukura në kuadër të Tirana Arxhitecture Weeks (TAW); dhe unë jam shumë e angazhuar atje, qoftë në ndihmë të ekipit kurator, apo duke ndjekur lektorët VIP, konferencat, workshopet, ekspozitat ndërkombëtare për të cilat do t’ju shkruaj së shpejti në poste të veçantë.

Thënë shkurt jam duke përjetuar ditë të bukura; por mjaft intensive… Ndaj këtë fundjavë vendosa t’ja kushtoj vetes dhe familjes sime.

Këtë set, unë dhe Eranda vendosëm ta zhvillonim në mjediset e Kopshtit të gjelbërt të hotel Rogner. Ambient ky, i cili ngjan si një oaz relaksi dhe paqeje i fshehur nga rrëmuja e qytetit !

IMG_5319 IMG_5322 IMG_5327 IMG_5340 Untitled-1

 

Fotografite nga Eranda Janku

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.