Biskota “Truffle” Me Çokollatë

29/06/2014

Çokollatë, çokollatë, çokollatë – tri herë çokollatë. Ç’mund të kërkosh më shumë ? Këto biskota të errëta do ju shpërthejnë në gojë duke ju dhënë kënaqësi dhe humor të mirë për të vazhduar ditën të buzëqeshur.

 

  • Ju rekomandoj të përdorni 350-380 gr sheqer dhe jo 460 gr!

Processed with VSCOcam with f2 preset

Foto4

Procedura :

 

Ndiz furren ne temperature 180°C dhe shtro ne 2 tepsia biskotash letra furre dhe lere menjane

Shkri cokollaten ne banjomari ose ne mikrovale, lere menjane

Vendos miellin, kakaon, fryresin e embelsirave dhe kripen ne nje tas. Perziej se bashku dhe lere menjane

Vendos sheqerin (350-380 gr) dhe gjalpin ne nje tas dhe perzieji se bashku derisa masa te jete me gezof, per 3 minuta

Shto vezet dhe rrih per nje tjeter minute, pastaj cdo cokollaten e vaket tashme dhe vaniljen

Rrih per 3 minuta derisa cdo gje te jete perzier mire

Nese jeni duke punuar me rrahese elektrike, hiqeni. Shtoni masen e miellit/kakaos dhe cokollatat e copetuara dhe perziej me spatula ose luge derisa masa te jete homogjene

Duke perdorur nje  luge akulloreje te vogel ose 2 luge normale shperndaje brumin ne letren e furres, duke u siguruar qe ti shperndani masat larg njera tjetres pasi brumi gjate pjekjes do te hapet

Piqi biskotat ne furren e nxehte per 12-15 minuta

Lerini biskotat te ftohen plotesisht

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

 

Fotografite nga Eranda Janku