Topa me Gjalp Kikiriku

29/06/2014

Nese jeni njeri qe pelqeni cokollatat “Snickers” atehere kjo embelsire eshte pergjgja e duhur. Keto top ate vegjel do ju shperthejne ne goje duke ju dhene kombinimin perfekt te shijeve te gjalpit te kikirikut dhe cokollates. Dhe nese keni femije, ateher do te ishte momenti i duhur ti mesoni se gatimi eshte nje aktivitet argetues dhe i thjeshte.

  • Nese nuk doni te tera topat e gjalpit te kikirikut kur ti pergatisni atehere lerini te mpiksen ne frigorifer (para se ti vishni me cokollate) dhe me pas ngrijini ne akull, duke i riperdorur kur te doni (per 1 muaj)
  • Mund ti ruani ne frigorifer per 1 jave
  • Mund te perdorni dhe kikirike te therrmuar. Shtojani mases se shkrire se gjalpit kikirik

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

shqip

Procedura : 

 

Ne nje tas qe duron nxehtesi vendos gjalpin e kikirikut, gjalpin dhe kripen (perdorni kripe vetem nese gjalpi juaj nuk eshte i kripur) Perzieji pak se bashku dhe lerini ne mikrovale derisa masa te jete homogjene, por kremoze. Nuk duhet ta tresni te teren ne menyre qe te jete e lenget. Do te duhen disa sekonda deri ne nje minute, sigurohu qe ta kontrollosh here pas here

Shto vaniljen dhe perzieje masen me nje spatul ose nje luge druri

Tani shto sheqerin pluhur. Shto fillimisht 100 gram perziej dhe bej te njejtin veprim serish. Mund ta punosh me duar(sic bera une) duke u siguruar qe te kesh nje brum te bute dhe jo te ngjithshem. Atehere do ta kuptosh qe eshte mjaftueshem

Vendos leter alumini ose leter gatimi ne nje plate te madhe ose pjatance dhe rrotullo ne duar topat e gjalpit te kikirikut. Madhesia – si te deshirosh; keshilla ime – beji te vogla

Leri te ftohen/mpiksen plotesisht ne frigorifer per te pakten nje ore

Shkri cokollaten

Vere cokollaten e shkrire ne nje tas me te vogel qe ta kesh me te lehte te lyesh topat e gjalpit te kikirikut, por te sugjeroj ta lesh tasin nje uje te nxehte qe cokollata te mos ngrije

Lyej topat e gjalpit te kikirikut ne cokollate (mund te perdoresh kunje dhembesh ose 2 luge te vogla ne rast se nuk keni mjetin e posacem te embelsirave)

Leri perseri ne frigorifer derisa te jene ngurtesuar dhe mpiksur

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Fotot nga Eranda Janku