Healthyliciouss Pije Receta

Smoothie më i shijshëm me spinaq

Spinach Smoothie 1

Smoothie më i shijshëm me spinaq

Smoothie me spinaq, banane dhe avokado është i preferuari im. Arsyet janë përbësit e përdorur të cilët janë më të pëlqyerit për mua dhe gjithashtu trashësia e smoothie-t.

Mund t’ju them që nëse nuk jeni fans i spinaqit apo avokados, kjo pije do t’ju bëjë të nisni t’i shijoni këto produkte të shëndetshme e plot vlera ushqyese.

 

  • Mund të përdorni qumësht në vënd të kosit, nëse nuk e pëlqeni kosin në pije.
  • Uji shtohet për të holluar përqëndrimin e masës (rrjedhimisht sheqerit dhe vlerave) dhe gjithashtu për ta bërë vetë pijen më të hollë.
  • Ju sugjeroj të shtoni ujë pasi të keni pulsuar masën me të gjithë përbësit e tjerë, në këtë mënyrë trashësinë e smoothie-t e keni ju në dorë.

 

Përbërësit:

2 banane

1 avokado

2 duar spinaq i vogël (baby)

400 gram kos

ujë

 

Metoda:

Vendosni të gjithë përbërësit në blender dhe pulsoni deri sa të keni një masë homogjene.

Smoothie është i trashë (shije personale) prandaj shtoni ujë sa të keni konsistencën tuaj të dëshiruar.

Shijojeni menjëherë.

 

Fotografitë nga Eranda Janku

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.