Receta Të ëmbla

Masë E Thatë Brownie E Bërë Në Shtëpi

COVER

Masë E Thatë Brownie E Bërë Në Shtëpi

Për të gjithë ata që e dashurojnë Brownie-n, kjo është receta që do t’ju shpëtojë jetën. Tani mund të shijoni këtë ëmbëlsirë, brumi i së cilës bëhet vetëm në pak minuta. Dhe çfarë mund të kërkoni më shumë ?!

C1 C2 shqipai

Proçedura :

Përzieni të gjithë përbërësit në një tas të madh

Vendoseni masën në një enë hermetike me kapak të puthitur mirë

Ruajeni në raftin tuaj

 

Sugjerim : Dyfishojeni ose trefishojeni masën që ta keni në raftin tuaj për përdorim sa herë të dëshironi

 

Përbërësit e tjerë që duhen për të përgatitur kekun :

280 gram çokollatë e zezë

113 gram gjalp i shkrirë jo i kripur

2 vezë

 

Si Të Përgatisni Brownie :

Ngrohni furrën në temperaturë 176°C

Shtroni me letër furre ose lyeni me gjalp një tepsi 20×20 cm dhe lëreni mënjanë

Shkrini së bashku në një tenxhere gjalpin dhe çokollatën

Transferojeni masën në një tas të madh

Lëreni të vaket, duke e përzier herë pas here

Shtoni vezët dhe rrihini së bashku

Nëse keni përgatitur vetëm 1 masë të thatë për Brownie shtojeni të gjithën dhe përziejeni deri sa të jetë bërë një masë homogjene (nëse keni përgatitur më shumë përdorni 560 gram)

Vëreni masën në tepsinë e parapërgatitur

Piqeni për 40 minuta

Lëreni të ftohet para se ta servirni

Procedura B

 

Fotografitë nga Eranda Janku

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.