Shurup Trendafili

Kjo eshte me shume gjasa nje nga gjerat me te shijshme qe ju do te provoni ndonjehere. Freskuese, e shijshme dhe shikoni cfare ngjyre te bukur ka. Une jam rritur me kete pije. Mbaj mend se si une grumbulloja trendafilat e duhur ne kopshtin tone me gjyshin tim dhe pastaj shkoja ne guzhine dhe e pergatisja me gjyshen time. Madje mund te konsumoja dhe ca petale gjate kohes se pergatitjes. Ky shurup nuk eshte vetem i shijshem dhe freskues, por eshte gjithashtu perberesi secret ne shume embelsira apo koktejle. Do t’ju tregoj disa prej tyre ne javet qe vijojne, por per tani le ta shijojme dhe te mesojme se si pergatitet ky shurup i thjeshte.

Continue reading “Shurup Trendafili”