Sharlotka Molle

22/07/2014

E lehte, e shijshme, dhe nuk keni pse numeroni kalorite pasi kjo recete do jete “trajtimi” juaj dhe nese jeni ne diete !

  • Ju duhet sheqer pluhur dhe kanelle (hapi i fundit)
  • Mund ta servirni te ngrohte ose ftohte
  • Mund te shtoni cfare te deshironi ne servirje, do te ishte shume e shijshme me nje luge krem te embel te rrahur apo akullore

IMG_6763 IMG_6812 IMG_6818

shqip

Procedura :

 

Ndiz furren ne temperature 176°C dhe shtro me leter furre bazen e tepsise me hapje (springform)

Lyej me gjalp anesoren e tepsise

Qero mollet dhe hiqi berthamezat dhe priji ato ne copa nomale

Shto mollet e prera ne tepsi dhe lere menjane

Ne nje tas te madh rrih vezet me sheqerin deri sa te krijohen fllucka ne siperfaqen e mases
Shto vaniljen dhe vazhdo rrahjen
Shto miellin dhe perziej derisa cdo gje te jete shperbere
Vendose kete mase siper molleve dhe me pas me luge perziej pak masen qe ajo te depertoje me shpejt brenda molleve

Piqe ne furren e nxehte per 55-60 minuta/ deri ne pjekje te plote (nese ngul nje kunje dhembesh do te dale e paster dhe siperfaqja te kete marre ngjyre kafe te lehte)

Lere te ftohet ne tepsi per 10 minuta

Qero letren e furres dhe vendose torten ne pjaten e servirjes

Me nje site pluhuros lehte siperfaqen e embelsires me sheqer pluhur dhe kanelle

IMG_6486 IMG_6556 IMG_6566 IMG_6574

 

Fotografite nga Eranda Janku